z diecézy v obrazoch
Úvod  | Biskup  | Kúria  | Cirkevný súd  | Dokumenty  | Časopis  | Bohoslužby  | KATEDRÁLA - Info

Koncert Ján Pavol II. v Spišskej Novej Vsi

Dňa 10.6.2018 o 18:00 hod. sa na Zimnom štadióne v Spišskej Novej Vsi uskutoční multimediálny koncert o svätom Jánovi Pavlovi II. Ide o dvojhodinové multimediálne dielo, ktoré bolo už aj na štadióne v Poprade ako sprievodná akcia Mariánskej púte v Levoči v roku 2017. Aj tohto roku chce byť tento koncert jednou zo sprievodných akcií tohtoročnej Levočskej púte. Záštitu nad koncertom prevzal spišský diecézny biskup Mons. Štefan Sečka a košický eparcha Mons. Milan Chautur.

Oficiálny videospot

Na koncerte sa predstaví viac ako 120 umelcov, pozostávajúcich z 56 členov orchestra, 40 členov speváckeho zboru, 30-členného detského zboru a 4 sólistov. Viac ako dvojhodinové putovanie po životných cestách Jána Pavla II. spríjemnia prednesom svetoznámych hudobných diel Mozarta, Pucciniho, Čajkovského či Verdiho, ako aj príjemným sólovým a zborovým spevom. Skladby ako je Lacrimosa od Mozarta, Zbor Židov od Verdiho, ale aj Bárka – pieseň Jána Pavla II. v závere vás aspoň na chvíľu vytrhnú z prostredia každodenného zhonu a starostí. 

Sprievodné slová moderátorov, doplnené o obrazovú a video projekciu na veľkoplošných LED obrazovkách s krásnymi svetelnými a laserovými efektami predstavia Jána Pavla II. ako malého Karola, študenta, divadelníka, športovca, ale aj ako kňaza, biskupa a v neposlednom rade ako pápeža až po posledné hodiny života. Fotografie, reálne dokumenty, reportáže ale aj výpovede ľudí, ktorí sa osobne s Jánom Pavlom II. stretli sprítomnia život tohto veľkého svätca. 

Dielo bolo v rokoch 2015 a 2016 uvedené v Košiciach a v roku 2017 v Poprade. Na tri koncerty, nad ktorými prevzali záštitu biskupi Slovenska, prišlo spolu vyše 17 000 ľudí. Scenár ku koncertu pripravili profesor Jozef Leščinský spolu s riaditeľom Štátneho divadla Košice Petrom Himičom. Režisérom podujatia je Ján Sabol, hudobnú dramaturgiu spolu so zborom a orchestrom opery štátneho divadla Košice naštudoval a pripravil dirigent Igor Dohovič. 

Všetkých srdečne pozývame na tento koncert.  

Vstupenky na koncert Ján Pavol II - spomienka na 1. slovanského pápeža, si môžno zakúpiť exkluzívne v sieti ticketportal.sk 

V prípade záujmu o kúpu väčšieho množstva vstupeniek možnosť množstevnej zľavy!    kontakt: objednavky.kosice@ticketportal.sk

 

Informácie o koncerte a ukážky:

Informácie na Facebooku

Video z koncertu 2015 STEEL ARÉNA KOŠICE 

Foto z koncertu 2016 STEEL ARÉNA KOŠICE

Video z koncertu 2017 POPRAD

 


Aktuality
16.4.2018
DOD v kňazskom seminári
viac info

1.4.2018
Púť do Diecéznej svätyne Božieho milosrdenstva
viac info

31.3.2018
Veľkonočné posolstvo diecézneho biskupa 2018
viac info

26.3.2018
Diecézne stretnutie mládeže 2018
viac info

7.3.2018
Slávnosť, spojená s Katedrálou sv. Martina v Spišskej Kapitule
viac info