z diecézy v obrazoch
Úvod  | Kúria  | Cirkevný súd  | Časopis  | Dokumenty  | Bohoslužby  | KATEDRÁLA - Info  | Partneri

Koncert Ján Pavol II. v Poprade

Dňa 28.6.2017 o 18.00 hod na Zimnom štadióne v Poprade sa uskutoční koncert Ján Pavol II. – Spomienka na 1. slovanského pápeža. 

Záštitu nad projektom prevzal:

J. E. Mons. Štefan Sečka - spišský diecézny biskup

VIDEOPOZVÁNKA                                 AUDIOPOZVÁNKA

Toto multimediálne dielo svojím námetom a spracovaním má za cieľ oživiť návštevu Svätého Otca z roku 1995, keď tento veľký svätec navštívil Levočskú púť. Spomienka na milovaného pápeža  bude zároveň sprievodnou akciou tohtoročnej Levočskej púte 2017. 

Foto z koncertu 2016 STEEL ARÉNA KOŠICE: TU 

Video z koncertu 2015 STEEL ARÉNA KOŠICE: TU 

Viac ako 130 umelcov - 56 členov orchestra, 40 členov speváckeho zboru, 30 členov detského zboru a 4 sólisti – neopakovateľným spôsobom sprítomnia divákovi životné cesty svätého pápeža Jána Pavla II. prostredníctvom svetoznámych hudobných diel Mozarta, Pucciniho, Čajkovského či Verdiho, ako aj príjemným sólovým a zborovým spevom. Skladby ako je Lacrimosa od Mozarta, Zbor Židov od Verdiho, ale aj Bárka – pieseň Jána Pavla II. v závere koncertu človeka aspoň na chvíľu vytrhnú z prostredia každodenného zhonu a starostí. 

Sprievodné slová moderátorov doplnené o obrazovú a video projekciu na troch veľkoplošných LED obrazovkách s krásnymi svetelnými a laserovými efektmi, v dvoch častiach večera, predstavia Jána Pavla II. ako malého Karola, študenta, divadelníka, športovca, ale aj ako kňaza, biskupa a v neposlednom rade ako pápeža v dôležitých medzníkoch jeho pontifikátu, až po posledné hodiny života. Fotografie, reálne dokumenty, reportáže ale aj výpovede ľudí, ktorí sa osobne s Jánom Pavlom II.  stretli, obnovia poznané, ale prinesú aj niečo nové a zaujímavé, čo dokáže obohatiť a potešiť. 

Autori: Peter Himič, Jozef Leščinský

Dirigent a hudobná dramaturgia: Igor Dohovič

Réžia: Ján Sabol

Účinkujú: sólisti, orchester,  zbor a detský zbor Opery ŠD Košice 


Vstupenky na koncert Ján Pavol II - spomienka na 1. slovanskeho pápeža, ktorý sa uskutoční 28.júna 2017 o 18.00 hod na zimnom štadióne Poprad, si môžete zakúpiť exkluzívne v sieti ticketportal.sk. Cena lístkov sa začína od 15.00 € pri LIMITOVANEJ AKCII 3+1. 


Napísali o koncerte:

https://www.tkkbs.sk/view.php?cisloclanku=20170211002

 

Koncert na Facebooku:

https://www.facebook.com/spomienkanajanapavla/

 

Na stiahnutie:

Banner

FCB cover

Plagát 

 

 


Aktuality
16.1.2019
Hokejový turnaj kňazov
viac info

23.12.2018
Nové číslo časopisu KAPITULA
viac info

13.12.2018
Obnova Kaplnky Zápoľskovcov v Spišskej Kapitule
viac info

24.11.2018
Pohreb kňaza - vdp. R. Vetrík
viac info

9.11.2018
Pamätný deň BS biskupa Jána Vojtaššáka 2018
viac info