z diecézy v obrazoch
Úvod  | Biskup  | Kúria  | Farnosti  | Časopis  | Dokumenty  | Bohoslužby  | KATEDRÁLA - Info

  Mons. Andrej Imrich

emeritný pomocný biskup Spišskej diecézy

 

9. 1. 1948 - narodený v Mníšku nad Popradom

8. 6. 1974 - ordinovaný v Bratislave Mons. Júliusom Gábrišom

1. 7. 1974 - kaplán v Rabči

1. 7. 1977 - kaplán v Dolnom Kubíne

1. 10. 1980 - kaplán v Spišskej Novej Vsi

15. 10. 1983 - farský administrátor v Zázrivej

1. 2. 1985 - farský administrátor v Trstenej

1. 11. 1989 - menovaný za generálneho vikára

1. 2. 1990 - farský administrátor v Spišskom Podhradí

4. 6. 1992 - menovaný za spišského pomocného biskupa s titulom cirkvi Castellum Titulianu

11. 7. 1992 - konsekrovaný v Katedrále sv. Martina v Spišskom Podhradí

12. 9. 2011 - vymenovaný novým diecéznym biskupom za generálneho vikára

15. 10. 2015 - emeritný pomocný biskup Spišskej diecézy 

 

Pokánie, poslušnosť a nádej

 

 

Kontakt:

Spišská Kapitula 13

053 04  Spišské Podhradie

mail: imrich@kbs.sk

 

 


Aktuality
18.6.2017
Diakonská a kňazská vysviacka
viac info

2.6.2017
Celosvetová štafeta modlitby ruženca za kňazov
viac info

2.5.2017
Nedeľa Dobrého pastiera v Spišskej Kapitule
viac info

1.5.2017
Nové číslo časopisu KAPITULA
viac info

16.4.2017
Veľkonočné posolstvo spišského biskupa
viac info