z diecézy v obrazoch
Úvod  | Kúria  | Cirkevný súd  | Časopis  | Kancelária  | Bohoslužby  | Partneri  | KATEDRÁLA - Info

Koncert Ján Pavol II. v Spišskej Novej Vsi

Dňa 10.6.2018 o 18:00 hod. sa na Zimnom štadióne v Spišskej Novej Vsi uskutoční multimediálny koncert o svätom Jánovi Pavlovi II. Ide o dvojhodinové multimediálne dielo, ktoré bolo už aj na štadióne v Poprade ako sprievodná akcia Mariánskej púte v Levoči v roku 2017. Aj tohto roku chce byť tento koncert jednou zo sprievodných akcií tohtoročnej Levočskej púte. Záštitu nad koncertom prevzal spišský diecézny biskup Mons. Štefan Sečka a košický eparcha Mons. Milan Chautur.

Oficiálny videospot

Na koncerte sa predstaví viac ako 120 umelcov, pozostávajúcich z 56 členov orchestra, 40 členov speváckeho zboru, 30-členného detského zboru a 4 sólistov. Viac ako dvojhodinové putovanie po životných cestách Jána Pavla II. spríjemnia prednesom svetoznámych hudobných diel Mozarta, Pucciniho, Čajkovského či Verdiho, ako aj príjemným sólovým a zborovým spevom. Skladby ako je Lacrimosa od Mozarta, Zbor Židov od Verdiho, ale aj Bárka – pieseň Jána Pavla II. v závere vás aspoň na chvíľu vytrhnú z prostredia každodenného zhonu a starostí. 

Sprievodné slová moderátorov, doplnené o obrazovú a video projekciu na veľkoplošných LED obrazovkách s krásnymi svetelnými a laserovými efektami predstavia Jána Pavla II. ako malého Karola, študenta, divadelníka, športovca, ale aj ako kňaza, biskupa a v neposlednom rade ako pápeža až po posledné hodiny života. Fotografie, reálne dokumenty, reportáže ale aj výpovede ľudí, ktorí sa osobne s Jánom Pavlom II. stretli sprítomnia život tohto veľkého svätca. 

Dielo bolo v rokoch 2015 a 2016 uvedené v Košiciach a v roku 2017 v Poprade. Na tri koncerty, nad ktorými prevzali záštitu biskupi Slovenska, prišlo spolu vyše 17 000 ľudí. Scenár ku koncertu pripravili profesor Jozef Leščinský spolu s riaditeľom Štátneho divadla Košice Petrom Himičom. Režisérom podujatia je Ján Sabol, hudobnú dramaturgiu spolu so zborom a orchestrom opery štátneho divadla Košice naštudoval a pripravil dirigent Igor Dohovič. 

Všetkých srdečne pozývame na tento koncert.  

Vstupenky na koncert Ján Pavol II - spomienka na 1. slovanského pápeža, si môžno zakúpiť exkluzívne v sieti ticketportal.sk 

V prípade záujmu o kúpu väčšieho množstva vstupeniek možnosť množstevnej zľavy!    kontakt: objednavky.kosice@ticketportal.sk

 

Informácie o koncerte a ukážky:

Informácie na Facebooku

Video z koncertu 2015 STEEL ARÉNA KOŠICE 

Foto z koncertu 2016 STEEL ARÉNA KOŠICE

Video z koncertu 2017 POPRAD

 


Aktuality
21.7.2020
Pamätný deň biskupa Jána Vojtaššáka 2020
viac info

4.7.2020
Nové číslo časopisu KAPITULA
viac info

15.4.2020
Diecézna škola viery II. – 6. stretnutie
viac info

9.4.2020
Veľká noc 2020
viac info

6.4.2020
Vyprosenie milostí v dnešných ťažkých časoch
viac info