z diecézy v obrazoch
Úvod  | Kúria  | Cirkevný súd  | Časopis  | Dokumenty  | Bohoslužby  | KATEDRÁLA - Info  | Partneri

Koncert Ján Pavol II. v Poprade

Dňa 28.6.2017 o 18.00 hod na Zimnom štadióne v Poprade sa uskutoční koncert Ján Pavol II. – Spomienka na 1. slovanského pápeža. 

Záštitu nad projektom prevzal:

J. E. Mons. Štefan Sečka - spišský diecézny biskup

VIDEOPOZVÁNKA                                 AUDIOPOZVÁNKA

Toto multimediálne dielo svojím námetom a spracovaním má za cieľ oživiť návštevu Svätého Otca z roku 1995, keď tento veľký svätec navštívil Levočskú púť. Spomienka na milovaného pápeža  bude zároveň sprievodnou akciou tohtoročnej Levočskej púte 2017. 

Foto z koncertu 2016 STEEL ARÉNA KOŠICE: TU 

Video z koncertu 2015 STEEL ARÉNA KOŠICE: TU 

Viac ako 130 umelcov - 56 členov orchestra, 40 členov speváckeho zboru, 30 členov detského zboru a 4 sólisti – neopakovateľným spôsobom sprítomnia divákovi životné cesty svätého pápeža Jána Pavla II. prostredníctvom svetoznámych hudobných diel Mozarta, Pucciniho, Čajkovského či Verdiho, ako aj príjemným sólovým a zborovým spevom. Skladby ako je Lacrimosa od Mozarta, Zbor Židov od Verdiho, ale aj Bárka – pieseň Jána Pavla II. v závere koncertu človeka aspoň na chvíľu vytrhnú z prostredia každodenného zhonu a starostí. 

Sprievodné slová moderátorov doplnené o obrazovú a video projekciu na troch veľkoplošných LED obrazovkách s krásnymi svetelnými a laserovými efektmi, v dvoch častiach večera, predstavia Jána Pavla II. ako malého Karola, študenta, divadelníka, športovca, ale aj ako kňaza, biskupa a v neposlednom rade ako pápeža v dôležitých medzníkoch jeho pontifikátu, až po posledné hodiny života. Fotografie, reálne dokumenty, reportáže ale aj výpovede ľudí, ktorí sa osobne s Jánom Pavlom II.  stretli, obnovia poznané, ale prinesú aj niečo nové a zaujímavé, čo dokáže obohatiť a potešiť. 

Autori: Peter Himič, Jozef Leščinský

Dirigent a hudobná dramaturgia: Igor Dohovič

Réžia: Ján Sabol

Účinkujú: sólisti, orchester,  zbor a detský zbor Opery ŠD Košice 


Vstupenky na koncert Ján Pavol II - spomienka na 1. slovanskeho pápeža, ktorý sa uskutoční 28.júna 2017 o 18.00 hod na zimnom štadióne Poprad, si môžete zakúpiť exkluzívne v sieti ticketportal.sk. Cena lístkov sa začína od 15.00 € pri LIMITOVANEJ AKCII 3+1. 


Napísali o koncerte:

https://www.tkkbs.sk/view.php?cisloclanku=20170211002

 

Koncert na Facebooku:

https://www.facebook.com/spomienkanajanapavla/

 

Na stiahnutie:

Banner

FCB cover

Plagát 

 

 


Aktuality
9.11.2018
Pamätný deň BS biskupa Jána Vojtaššáka 2018
viac info

6.11.2018
Dni kresťanskej kultúry 2018
viac info

31.10.2018
Nové číslo časopisu KAPITULA
viac info

7.8.2018
Pamätný deň biskupa Vojtaššáka 2018
viac info

6.8.2018
Púť k sv. Filoméne v Spišskom Podhradí
viac info