z diecézy v obrazoch
Úvod  | Biskup  | Kúria  | Farnosti  | Inštitúcie  | Linky  | Časopis  | Foto  | Dokumenty  | Bohoslužby

 

J. E. Mons. ThDr. Štefan Sečka, PhD.

6. júl 1953  narodený v Spišskom Štvrtku
6. jún 1976  ordinovaný v Bratislave Mons. Júliusom Gábrišom
15. október 1978  kaplán v Spišskej Novej Vsi
1. október 1980  kaplán v Dolnom Kubíne
1. marec 1984  farský administrátor v Liptovských Revúcach
1. máj 1990  vicerektor Kňazského seminára biskupa Jána Vojtaššáka
odborný asistent  na Teologickom inštitúte Cyrilometodskej bohosloveckej fakulty UK v Bratislave
9. jún 1992  Monsignor (Kaplán Jeho Svätosti)
12. jún 1997  licenciát z teológie na KUL v Lubline
4. máj 2000  doktorát z teológie na CMBF UK v Bratislave a vedecko-akademická hodnosť PhD.
28. jún 2002  menovaný za spišského pomocného biskupa s titulom cirkvi Sitskej
27. júl 2002  konsekrovaný v Katedrále sv. Martina v Spišskom Podhradí
1. august 2002  menovaný za generálneho vikára
23. október 2002  predseda Rady KBS pre pastoráciu v zdravotníctve a v SKCH
4. august 2011  vymenovaný za spišského diecézneho biskupa
10. september 2011  kánonicky prevzal úrad spišského diecézneho biskupa



Aktuality
7.1.2017
Hokejový zápas kňazov Spiš-Košice
viac info

31.12.2016
Pohreb kňaza
viac info

23.12.2016
Nové číslo časopisu KAPITULA
viac info

22.12.2016
Ukončenie Jubilejného roka bl. Zdenky
viac info

22.12.2016
Spomienka na vsdp. Štefana Šmálika
viac info